Person

E-poe klienditugi E-R 9-17

5563 8871

epood@optimera.ee
Otsing
Filtrid
Sulge

Terrass suveks korda!

Et terrass kestaks võimalikult kaua, peaks seda hooldama sõltuvalt asukohast kas igal aastal või paari aasta järel – nii, nagu seisukord nõuab. Lõunapoolne terrass vajab hooldust tihedamini, kuna päike pleegitab seal õli puidult maha kiiremini kui hoone põhjapoolsel küljel.

Vana terrassi puhul tuleks vaadata esmalt üle puidu seisukord. Kui puit on pehme ja väga lõhenenud, siis seda enam üle õlitada ei tasu. Sellisel juhul tuleb kahjustunud lauad välja vahetada ja tihti lõpeb see lausa uue terrassi ehitamisega. Kui puit on aga tugev, pese pind enne õlitamist mustusest ja tolmust korralikult puhtaks.

  • Soovitatav on kasutada spetsiaalset pesuvahendit, näiteks Tikkurila Terassi- ja kalustepesu. See puhastab puidu sügavamalt ja avab puidu poorid. Nii pääseb õli paremini puitu ja pikendab viimistluse eluiga märgatavalt.
  • Kanna pesuaine vesilahus pinnale ja lase 15–30 minutit mõjuda. Suurema mustuse korral võib pinda lisaks harjata. Seejärel uhu pesuaine veega maha, kasutades näiteks nõrga survega pesurit.
  • Terrassi viimistlemiseks vali pilvisem ilm, et päike puidu pinda liiga kuumaks ei kütaks. Kui pind on kuivanud, võid hakata terrassi õlitama. Uue veepõhise mööbli- ja terrassiõli Tikkurila Valtti Plus Terassiöljy koostises on peale UV-kaitseainete ka spetsiaalsed värvipigmendid. Need imenduvad sügavale puitu ja kaitsevad seda veelgi paremini niiskuse, pleekimise ja pragunemise eest. Toon püsib kaua ja on intensiivne.
  • Tikkurila terrassiõli võib otse pinnale kanda – need ei vaja eelnevat kruntimist. Enne õlitamist ja ka töö ajal sega õli kindlasti korralikult, et vältida laigulist lõpptulemust.
  • Õlitamiseks sobib laiem pintsel (nt 100 mm) või suurema pinna puhul terrassipadi, mis pannakse pikendusvarre otsa. Anza terrassipadjaga õlitad pinna mitu korda kiiremini, mugavamalt ja lihtsamini kui pintsliga.See jätab ühtlase õhukese õlikihi ja katab korraga kaks terrassilauda.

  

 

  • Terrassipadjaga õlitamine on võrreldav põranda pesemisega mopiga. Liigu paari laua kaupa pikisuunas laua lõpuni, et ei tekiks üleminekukohti. Üleliigne õli, mis pinda ei imendu, pühi 10–15 minuti pärast kindlasti lapiga ära.
  • Oluline on õlitada korralikult üle ka terrassilaua saetud otsad, kust vesi pääseb lihtsamini puitu ja hakkab seda kahjustama.

Rohkem infot leiate: www.tikkurila.ee