Person

E-poe klienditugi E-R 9-17, L-P 9-16

5563 8871

epood@optimera.ee
Otsing
Filtrid
Sulge

Kuidas kujundada vanavanemate vannituba?

Vannitoa tõhusa sisustuslahenduse kujundamine on üks olulisemaid remondiülesandeid. Eriti oluline on see juhul, kui majas elavad eakad inimesed. Sellisel juhul tuleb vannituppa paigaldada kasulikud abivahendid, mis tagavad eaka kasutaja mugavuse ja turvalisuse.

Eaka inimese vannitoa kujundamise reeglid:

  • Asetage vanni vastu spetsiaalne taburet või pink. Üldjuhul on taburet või pink valmistatud eriti vastupidavast plastist ja alumiiniumkarkassist. Soovitatav on valida vahendid, millel on libisemiskindel pind ja kummiotstega jalad.
  • Paigaldage vanni ja dušikabiini istmed. Konstruktsiooni valimisel lähtuge selle funktsioonidest. Näiteks selleks, et vanni oleks mugavam siseneda, tasub valida käetugedega mudel. Turvalised klappistmega konstruktsioonid võimaldavad mugavalt duši all käia, tagades samal ajal kasutaja turvalisuse. Naturaalsetest puitprussidest valmistatud universaalset istet saab kasutada ka riiulina. Sellisel istmel on ka kasulik masseeriv mõju.

  

  • Paigaldage tugikäepidemedNeed on vajalikud ohutuse tagamiseks ja aitavad eakal inimesel tasakaalu hoida. Tugikäepidemete lahendusi on palju: nurgaga ja sirged, plastist, metallist või roostevabast terasest. Tugikäepideme peamine funktsioon on aidata eakal inimesel saada hakkama kõrvalise abita ning tagada vajalik tugi käimisel, istumisel ja seismisel. Paigaldustüüpe on mitu: kergesti eemaldatavad ja teisaldatavad iminappadega mudelid, vaakumkäsipuud või monteeritavad elemendid. Tugikäepide peab olema turvaliselt kinnitatud ja taluma täiskasvanud inimese kehamassi. Tugikäepide tuleb kinnitada vanni kohale ja servale.
  • Asetage põrandale, vanni ja dušikabiini libisemiskindel matt. Selline matt püsib tänu iminappadele kindlalt põrandal, on lihtsasti pestav ning sellele ei teki hallitust ega rõskust. Samuti võib kasutada libisemisvastast teipi või töödelda keraamilised plaadid spetsiaalse lahusega. Ärge unustage vannipatja. See kinnitub vanni pinnale iminappade abil ja tagab vannitoimingute mugavuse. Vannipadi on täiesti hügieeniline ja turvaline.

 

 

  • Muutke tualettruum turvaliseks. Selleks saate kasutada tagasipööratavaid käetugesid. Siledatele seintele kinnitatavad käepidemed pakuvad eakatele lisatuge. WC-potile asetatav lisadetail suurendab istumisosa kõrgust 10 cm. Sobib enamikule standardmudelitele. Tänu kõrgemale istmele ja käetugedele on inimesel tunduvalt lihtsam WC-potile istuda ja sealt tõusta.

 

Erivahendite kasutamine vannitoa kujundamisel lihtsustab märgatavalt eakate igapäevatoimingute tegemist. Spetsiaalselt vanavanemate jaoks kujundatud uus vannituba toetab nii nende füüsilist kui ka moraalset külge, pikendades aktiivset barjäärideta elu.

Ehituse ABC kauplustes ja e-poes leiad kõik vajaliku oma vanavanemate vannitoa kujundamiseks.

Allikas https://baucenter.ru/