Person

E-poe klienditugi E-R 9-17

5563 8871

epood@optimera.ee
Otsing
Filtrid
Sulge

Nutikas õhutus soojustatud majadele või korteritele

Korrapärane tuulutamine aitab hoida su tervist ja vara, kuid avatud aknad toovad kaasa soojuskaod ja kalliksmineva energiakulu küttele. Selle probleemi lahendus on värske õhu soojustagasti. Ruumist väljuv kasutatud õhk tagab sissetuleva värske õhu soojendamise. Korteris või majas, kus on soojustagasti, vahetub õhk täielikult umbes iga paari tunni tagant. Seejuures on see puhas ja filtreeritud õhk, mis on külmal ajal soojendatud ning soojal ajal jahutatud.

Soojustagasti on konstrueeritud just selleks, et säästa küttekulusid. Tänu sellele ei tule väljast enam mitte külma värsket õhku, vaid soojendatud õhk.

Selle soojustagasti kasutegur on üsna suur – kuni 85%. Mida see tähendab? Kui toas on temperatuur näiteks 23 °С, aga väljas –15 °С, siis soojusvahetuse käigus siseneb korterisse õhk temperatuuriga +12 °С.

TÖÖPÕHIMÕTE

·         ÜKS SEADE

Soe kasutatud õhk juhitakse 70 sekundi jooksul ruumist välja ja seejuures soojendab väljuv õhk keraamilist elementi. Selle järel muudab seade õhu liikumise suunda: nüüd tuleb ruumi väljast värske õhk ja soojeneb keraamilises elemendis akumuleeritud soojuse arvel.

·         KAKS SEADET

Sel ajal, kui üks seade tagab värske õhu juurdevoolu, juhib teine seade sooja kasutatud õhu välja. Seejuures akumuleerub kasutatud õhu soojusenergia keraamilises elemendis. 70 sekundi pärast muudavad ventilaatorid õhu liikumise suunda. Seadmed teevad raadioside kaudu koostööd.

 

VÄRSKE ÕHU SOOJUSTAGASTI EELISED

  •      Suurepärane lahendus soojusisolatsiooniga maja jaoks – tagab kontrollitava ventilatsiooni ja kulude kokkuhoiu.

  •      Pidev korralik tuulutus elutoas, magamistoas ja mujal.

  •      Kaitseb inimeste tervist ja maja konstruktsiooni – ei mingit niiskust ega hallitust.

  •      Ei mingit kondensaati!