Person

E-poe klienditugi E-R 9-17

5563 8871

epood@optimera.ee
Otsing
Filtrid
Sulge

Saunahooaeg on ukse ees. Tee oma saun korda!

Puit määrdub, hallitab ja tuhmub. Kaitsmata lavalauad või seinavooder imavad leili võtmisel pinnale valguvaid kehamahlasid ja määrduvad kiirelt. Kulunud või mustad lavalauad ei tekita aga tunnet, et saun on puhas, hügieeniline ja hea koht, kus olla. Mis on lahendus? Sauna viimistlemine! Viimistlemise eesmärk on anda puidule kaitset määrdumise ja hallitamise eest, et saun püsiks kauem ilus, värske ja meeldiv. Viimistlemine täidab puidupoorid ja muudab selle vett- ning mustust hülgavaks.


Vali ise värvitoon!

Kui varasemalt on klassikaks saanud, et saun on naturaalset puidutooni, tavaliselt kas haava- või lepapuust ning töödeldud värvitu vahendiga, siis Tikkurilal on uued põnevad sauna viimistlemise tooted, millega saab teha täiesti omanäolise sauna. Supi Arctic on vesialuseline poolmatt toonitav pärlmutterläikega saunakaitseaine, mida saab toonida 10 erinevat looduslikku värvitooni. See tähendab, et nüüd saad oma leili-, pesu- ja riietusruumide seinad ja laed töödelda just sellist tooni, nagu ise soovid. Eristu massist! Supi Arctic sisaldab ka hallitusvastaseid aineid ning see moodustab mustust ja vett hülgava pinna. Ideaalne!

Sauna seinte ja lagede töötlemiseks sobib hästi ka poolmatt toonitav akrülaatkaitseaine Supi Saunasuoja, mis sisaldab samuti hallitusvastaseid komponente. Toodet saab toonida laki värvikaardi järgi väga erinevates toonides, seega taaskord saad valida just oma lemmiku ja muuta saun selliseks, nagu ei kellelgi teisel!

Viimistle õli või vahaga

Lavalauad vajavad tavaliselt kõige kriitilisemat viimistlust, sest need kuluvad kõige kiiremini. Suurepärased vahendid viimistlemiseks on näiteks läbipaistev õli Supi Laudesuoja või uudne vesialuseline looduslikku vaha sisaldav kaitseaine Supi Saunavaha. Seda toodet saab toonida erinevates pruunides toonides või osta valmistoonina kas musta, valge või pruunina. Tegemist on olulise uuendusega lavalaudade töötlemise võimalustes, sest varasemalt polnud pakkuda toonitavat toodet.

Saunavaha on üks imeline toode – see imendub puitu ja moodustab loomuliku siidmati mustust ja vett hülgava pinna. Kui juba vahatamiseks läheb, siis tea, et see sobib lisaks lavalaudadele ka seinte ja lagede ning uste ja aknapõskede töötlemiseks.

Üks nüanss on aga oluline! Supi Saunavaha ei sobi varem õlitatud puitpindadele juhul, kui õli ei ole täielikult ära kulunud!

Kord aastas või üle aasta

Mõtiskled, kui tihti lavalaudu õlitada või vahatada? See oleneb sellest, kui tihedalt sauna kasutad. Üldiselt võib protseduuri korrata kas igal aastal või üle aasta. Eelnevalt pese kogu pind spetsiaalse Supi Saunapesu sauna puhastusvahendiga, see desinfitseerib ja puhastab pinna sügavuti. Antud toodet võid edukalt kasutada ka kivipindade puhastamiseks, et eemaldada kõik lubjastunud kohad.