Person

E-poe klienditugi E-R 9-17

5563 8871

epood@optimera.ee
Otsing
Filtrid
Sulge

Nõuanded kliimaseadme valikuks koju

Suvel muutub koju või kontorisse kliimaseadme ostuteema eriti aktuaalseks. 

Täna on kliimaseadmete turul suur valik oma funktsionaalsete omaduste poolest erinevaid kliimaseadmeid. Seetõttu enne kui joosta poodi või teha Interneti tellimus, soovitame teil hästi läbi mõelda, mida ootate oma tulevaselt kliimaseadmelt. Kõik nad jahutavad õhku, täiuslikumatel mudelitel on aga täiendavad funktsioonid. Kas teile piisab jahedusest palaval päeval või tahate, et teie kodus oleks komfortne mikrokliima igal aastaajal, sellest sõltub, millist tüüpi kliimaseadet tasuks osta.  

Variant 1. Kompaktne mobiilkliimaseade Selline kliimaseade sobib juhul, kui teil on väike korter või siis tahate õhku konditsioneerida vaid ühes toas. Selle eeliseid võib näha palja silmaga: maksab vähe, ei vaja keerulist montaaži ja hooldust, mobiilne, tarbib vähe elektrienergiat ning suudab lisaks õhu jahutamisele seda ka ventileerida ja kuivatada. Mobiilkliimaseadmete väike miinus – müratase. Arvestades nimetatud kliimaseadme tüüpi, on tähtis teada, et töötav kliimaseade tekitab müra. 

Variant 2. Split süsteemid ehk soojuspumbad Kliimaseadmete valdkonnas võib neid nimetada klassikaks. Müratud, energiasäästlikud, kompaktsed, targad seadmed, mis suudavad töötada ööpäev läbi – kas mitte see pole unistus? Arvestades, et „split süsteemid“ (splitid) koosnevad kahest plokist – välisest ja sisemisest, peaksid linnakorterite omanikud mõistma selle imetehnika paigaldamise eripärasid. Välisplokk kantakse hoone fassaadile, kuna selles töötab mürisev kompressor, sisemine aga paigaldatakse ruumi.  Reeglina on split süsteemi traditsiooniline siseplokk seinale kinnitatav. Seda juhitakse kaugjuhtpuldilt, selle korpus aga võib välja näha kaasaegse kunstiobjektina. Split süsteemi paigaldus on keeruline protsess, mis nõuab teatud oskuseid ja teadmiseid. Usaldage see kontrollitud ja usaldusväärsetele spetsialistidele, vältimaks seadmestiku vigastumist ja õnnetusjuhtumeid.

       


Variant 3. Sujuvalt reguleeritava võimsusega inverter kliimaseade. Selline kliimaseade sobib rohkem koduseks kasutamiseks. Selle eripära seisneb selles, et kui ruumis on tekkinud juba mugav jahedus, seade välja ei lülitu, vaid töötab edasi vähendatud pööretel. Mistõttu on temperatuur pidevalt etteantud tasemel. Seade oskab automaatselt reguleerida iseenda töö võimsust, ja seda teie osaluseta. Selline reguleerimine toimub maksimaalselt sujuvalt languste ja tõusudeta, erilise sagedusmuunduri – inverteri abil. Inverter kliimaseade lubab säästa elektrienergiat, tänu minimaalsele müratasemele aga paigaldada seda laste- või magamistuppa. Inverter  kliimaseadmete veel üheks oluliseks eeliseks on  nende pikaajaline töö, kui ei ole vaja seadet pidevalt sisse ja välja lülitada: just käivitamishetk on kompressori peamiseks kulutajaks. 

Üks uutest invertermudelitest - Monaco Inverter EACS, millel on parim hinna- ja majas ideaalse mikrokliima tagamise suhe. 

Mudeli peamised väärtused:

Töötab ökoloogiliselt ohutul gaasil R32

Suudab funktsioneerida kuni   -15°С välisõhu soojendamise režiimis. See võimaldab seadmetel soojendada ruumi hooajavahelisel perioodil, mil keskküte on juba välja lülitatud või ei ole veel sisse lülitatud.  

4 korda efektiivsem olmeelektrisoojenditest. Invertersüsteemid tarbivad soojuse iga kilovati kohta 270 W elektrienergiat (SCOP = 4).

- Kõrge hooajalise energiaefektiivsuse tase (SEER = 6,1; klass ++“). See tähendab, et seade toodab 6,1 korda rohkem külma, kui tarbib elektrienergiat. 

- Rekordiliselt madalad müranäitajad – 23 dB 

- Võimalik lülitada WiFi moodul

   

 

Isegi kõige lämbema ilmaga on teie lähedased kaitstud soojalöökide ja halva enesetunde eest. Enam ei pea te värelusega vaatama ilmateadet ja mõtlema, milliseid tablette võtta. Kliimaseadmega suudate seadistada just need õhu parameetrid, mille korral tunnete end kõige mugavamalt.