Person

E-poe klienditugi E-R 9-17

5563 8871

epood@optimera.ee
Otsing
Filtrid
Sulge

Niiskus ja hallitus suvila vannitoast välja!

Niiskete ruumide ehitamisel ja viimistlemisel on tarvis pöö­rata tähelepanu ehitusmaterjalide omadustele, ennekõike niiskuskindlusele. Kui vannituba ehitades või remontides eksida elementaarsete ehitusnõuete vastu, jättes hüdroisolatsiooni puudulikuks, pääseb vesi voolama põranda ja seina vahele. See võib tuua kaasa kandekonstruktsioonide hävinemise.

Isegi siis, kui hüdroisolatsioon on tehtud suurepäraselt, tuleb olla hoolas hoonetega, mida osa aastast ei köeta. Nende puhul on vaja kasutada jäätumiskindlat hüdroisolatsioonimastik­sit, sest vastasel juhul võib hüdroisolatsioonikiht külma il­maga muutuda rabedaks ja rebeneda. Selle tagajärjel ehitus­konstruktsioonidesse sattuv niiskus hakkab ikkagi ajapikku ehitist lõhkuma ja tekitab tervist kahjustavat hallitust. Nii võib esimesest kevadisest sõidust suvilasse saada hoopis peavalu, sest ees ei ootagi mitte korras ja puhas suvekodu, vaid järjekordne vannitoaremont.

Peamiselt on suvekodud valmistatud puidust. See on küll keskkonnasäästlik, kuid niiskusele eriti vastuvõtlik mater­jal. Kahjuks võivad pikaajalisest niiskusest tingitud konst­ruktsioonide kahjustused ja ka hallitusseened olla aastaid inimsilmale nähtamatud. Seetõttu oleks kasulik uurida igal kevadel põhjalikult oma suvila ruumide nurki, seinapragusid ja vannialust pinda – kui need on ebameeldivalt määrdunud ja levitavad hallitusele omast lõhna, on kindlasti viimane aeg võtta ette korralik remonditöö, seekord juba teadlikult õi­geid materjale, vahendeid ja töövõtteid kasutades.

Jäätumistestitud hüdroisolatsioon päästab suvekodu hukust

Harilikult valitakse vanni- ja duširuumi hoolega veekindlaid seinavärve ning ilusaid keraamilisi plaate koos vahvates toonides vuugiseguga. Sisekujundus on hubase pesuruumi loomisel tõesti oluline. Teisalt ei tohiks samal ajal jääda tähelepanuta ka see, mis jääb ilusa pealispinna alla: teiste märgadesse ruumidesse sobivate materjalide kõrval ei tohi unustada alusmaterjale ja aluspinna hüdroisoleerimist.

Ainult osa aastast köetava vannitoa ja sauna hüdroisoleeri­miseks on spetsiaalne toode: Soome keemiatööstuskontser­ni Kiilto külmumiskindel hüdroisolatsioonimastiks Keramix. Tavaline hüdroisolatsioonimastiks muutub miinuskraadidel rabedaks ja rebeneb võimalike konstruktsiooninihete korral, tekitades hüdroisolatsioonikihti pragusid ning kaotades vee- ja niiskuskindluse. Seega ei tohiks seda mingil juhul kasutada hoonetes, mida aasta ringi ei köeta. Keramix on seevastu jää­tumistestitud ja peab vastu madalamatelgi külmakraadidel.

Kiiresti, kõigest mõne tunni jooksul kuivav ja väga lihtsasti paigaldatav kahekomponentne hüdroisolatsioonimastiks on mõeldud märgade ruumide plaaditavatele pindadele. See mastiks takistab vee ja niiskuse sattumist ehituskonstrukt­sioonidesse ning väldib sellega veekahjustuste ja hallituse teket.

Tähtis on pidada meeles, et selleks, et pikalt kütmata hoo­ne pesuruum ei vajaks jälle uut remonti, tuleb kasutada jää­tumiskindlat hüdroisolatsioonimastiksit. See kaitseb ruumi disaini ja hoone konstruktsioone olenemata õues olevatest külmakraadidest. Õiged tooted ja teadlikult tehtud vannito­aremont muudavad teie elu maakodus või suvilas probleemi­vabaks ning kestavad koguni 25 aastat.

Muidugi ei suuda keegi viia end kurssi kõigi praegu müüda­vate ehitusmaterjalidega. Siiski on paratamatu, et kui enne remonti internetis ja ehituspoodides kodutööd ei tehta ning ehitusspetsialistide ja sisekujundajate soovitusi kuulda ei soovita, on oht, et ka uues vannitoas korduvad samad prob­leemid. Seega olge julgemad küsima, et saaksite oma suve­majja ehitada unistuste vannitoa, mille välimus ja kvaliteet oleksid ühtmoodi head!

Auli Kaldaru

Kiilto Eesti OÜ turundusjuht

Artikkel ilmus esmakordselt ajakirjas Remondi ABC, nr 17

Jäta kommentaar