Person

E-poe klienditugi E-R 9-17

5563 8871

epood@optimera.ee
Otsing
Filtrid
Sulge

Kuidas valida pintslit?

Suures plaanis võib pintslid jagada sise-, väli- ja eritööde pintsliteks. Sisetööde pintslidon laiusega 15-100 mm ning tähtis on, et pintsel jätaks ühtlase sileda jälje. Välitööde pintsli puhul on oluline väga hea mahutavus ja vastupidavus. Neid on tavaliselt laiusega 75-120 mm. Eritööde pintslid on näiteks pika varrega radiaatoripintsel või eriti lai lakipintsel.

Pintsleid valmistatakse naturaalsetest ja sünteetilistest harjastest või kombineeritakse neid omavahel.

  • Naturaalsetest harjastest pintslid on tavaliselt valmistatud pikakarvaliste Hiina sigade karvkattest ning nende kvaliteet sõltub regioonist, kus sigu kasvatatakse. Harjaseid võib olla musti või beežikaid, kuid värvus kvaliteeditaset ei näita. Naturaalse harjaste puudused on, et need punduvad vees seistes ja lähevad harali. Seetõttu ei soovitata neid kasutada veepõhiste värvidega. Pintsli kvaliteet võib olla väga erinev ning mõni võib ohtralt karvu ajada. Naturaalne harjas pole nii vastupidav kui sünteetiline; selle plussideks on kõrge temperatuuritaluvus ja harjaseotste naturaalne hargnemine, mis pehmendab pintslijälge. 
  • Sünteetilise harjasega pintslid on väga vastupidavad, nende kvaliteet on ühtlane ning need sobivad kõikidele värvitüüpidele. Samuti saab neid pidevalt edasi arendada. Kombineeritud harjastega pintslites on koos naturaalse ja sünteetilise harjase head omadused.

Kuidas ära tunda head pintslit?

Pintslit vaadeldes peaksid harjased olema ilusti ühtlaselt koos, mitte harali. Hea nipp on pintsel vastu põske panna. Kui vajutus on pehme, siis jätab ka pintsel ilusa pehme jälje.

Pintsli ots peab olema:

  • kooniline ehk harjased koonusena ära lõigatud tipust;
  • metallosad peaksid olema roostevabast terasest, et veega kokkupuutes ei hakkaks roostetama;
  • väga tähtis on ka käepideme kuju, et pintslit oleks mugav käes hoida ja sellega töötada. Kvaliteetse pintsli käepide on pehmemast kummist ja loodud täpselt käe järgi, et käsi värvides nii palju ei väsiks. Anza pintslitel on ka purgi külge riputamise süsteem ning kinnitada saab pikendusvart.

Töö edeneb kiiremini, sest pintsel mahutab rohkem värvi. Kvaliteetsetel Anza pintslitel on metallümbrise sees tühimik, mis toimib nn. värvitaskuna ja seetõttu mahutavad need ka rohkem värvi. Välitööde pintsleid on sirge või kaldus käepidemega, mis muudab pintseldamise tunduvalt mugavamaks. Uudse lisana on Anza Platinum Angledi välitööde pintslil spetsiaalne kork, mis hoiab pesemata pintslit kuivamast kuni kaks nädalat. See võimaldab teha värvimisel pikemaid pause ilma, et peaks vahepeal pintslit pesema.

Uudse lisana on Anza Platinum Angledi välitööde pintslil spetsiaalne kork, mis hoiab pesemata pintslit kuivamast kuni kaks nädalat. See võimaldab teha värvimisel pikemaid pause ilma, et peaks vahepeal pintslit pesema.

Milline pintsel, mis töö jaoks valida?

Esmalt tuleks vaadata, kui suur on värvitav pind. Väiksema kapi või tooli ning ka ukse võõpamiseks piisab 35-50 mm laiusega laki- või värvipintslist. Siselaudise töötlemiseks võiks aga võtta pigem 75-100 mm pintsli, sõltuvalt laua laiusest. Liistude värvimiseks on kindlasti kõige mugavam kaldharjastega kitsas pintsel. Väga täpse värvimistöö jaoks on parim kolmnurkne Anza Platinum Precision pintsel, mille puhul saab värvida isegi ilma teipi kasutamata. Ega enne ei usu, kui ise ära proovid!

Välitöödeks vali suur spetsiaalne välistööde pintsel. Anza pintslitel on pakendile märgitud ikoonid, kus näidatud, milliste objektide värvimiseks need sobivad. Oranziks on märgitud ala, mille värvimiseks maalritarve sobib.

Pintsli ostmisel ei tasuks väga kokku hoida, sest kehva pintsliga kannatab lisaks oma mugavusele ka värvimise lõpptulemus. Ja kindlasti tasub pintsli valimisel nõu küsida värvimüüjalt.